loader image

Shërbimi i eksportit të makinave

Dëshironi mënyrën më të thjeshtë për të blerë një makinë nga Gjermania? Ju ofron një shërbim neto pagese për tregtarët e automjeteve dhe individët nga BE dhe vendet e tjera. Avantazhi kryesor është se ju mund të kurseni TVSH 19% nga Gjermania dhe nuk keni pse të shqetësoheni për procesin e eksportit.

Trajtimi i lehtë neto

 

Blerja është e lehtë! Sapo të gjeni makinën nga tregtarët gjermanë (mobile.de, autoscout24.de, etj.) Që dëshironi ta blini, na dërgoni linkun. Ne e blejmë makinën për ju, duke përfshirë TVSH-në, dhe pastaj ju e blini atë nga kompania jonë gjermane me një çmim neto pa TVSH. Ky lloj shërbimi është i disponueshëm për të gjitha kompanitë në vendet anëtare të BE-së, si dhe individët privatë, natyrisht kompanitë dhe individët privatë që nuk janë në BE.

Zgjidhni makinën tuaj

Do të ishim të lumtur t’ju ndihmojmë në zgjedhjen e makinës suaj. Qindra automjete të pashfrytëzuara dhe krejt të reja gjenden në rrjetin tonë kombëtar të shitësve të makinave gjermane. Thjesht na dërgoni një mesazh me detajet kryesore të makinës që dëshironi të blini me një çmim neto: prodhues, model, ngjyrë, veçori, çmim.

Transporti i makinave

Nëse nuk jeni në gjendje të organizoni transportin për automjetin tuaj të ri, nga Gjermania në destinacionin tuaj të dëshiruar, ne mund t’ju lidhim me kompanitë e transportit me të cilat ne punojmë.

Eksporti neto i makinave

Ne e blejmë makinën tuaj qe dëshironi nga një tregtar gjerman me TVSH të përfshirë dhe ju paguani çmimin neto – kurseni 19% TVSH gjermane. Dhe më e rëndësishmja, organizimi i dokumentit të eksportit është përgjegjësia jonë.

Kërkimi i makinave

Ne jemi të lidhur me një rrjet të madh gjerman për tregtinë e makinave e cila ofron BMW, Mercedes-Benz, Audi, VW, Range Rover dhe marka të tjera të makinave. Ne ju ndihmojmë të gjeni makinën e duhur për nevojat tuaja.

Transporti i makinave

Nëse nuk jeni në gjendje të organizoni transportin për automjetin tuaj të ri, nga Gjermania në destinacionin tuaj të dëshiruar, ne mund t’ju lidhim me kompanitë e transportit me të cilat ne punojmë.

Bleni makina nga Gjermania

Përvoja jonë në shitjen e makinave dhe eksportimin në të gjithë botën ka qenë që prej vitit 2006.

Automjete të reja dhe të përdorura

Shitja e automjeteve të përdorura dhe të reja

Shumëgjuhësh

Kontaktoni me ne në maqedonisht, bullgarisht, kroatisht, serbisht, shqip, anglisht dhe gjermanisht

Dobit

Personat përgjegjës do të sigurohen që blerja e makinës të realizohet në mënyrën më të shpejtë dhe të thjeshtë.

Lokacioni

Selia jonë është e vendosur në Shkup, Maqedoni dhe Berlin, Gjermani.

Rrjeti i makinave

Me kalimin e viteve, përvoja dhe kontributi jonë ka sjell që industrin tonë të automobilave ta zgjerojm ne për të gjithë botën.

Çmimet janë të thjeshta

Të gjitha kushtet dhe procedurat e nevojshme për blerjen e një makine, ju merreni direkt me tregtarin në Gjermani, ju na dërgoni të gjitha informacionet në lidhje me kontratën dhe lidhjen e makinës dhe pastaj ne e blejmë makinën për ju.

Nëse dëshironi mundemi edhe ne ta bëjmë atë për ju, te biem në kontakton direkt me tregtarin e makinave në Gjermani. Ne do të bëjmë çmos t’ju ofrojmë shumën më ideale, e cila do të jetë baza për llogaritjen e ardhshme. Nga pikëpamja e çmimeve, ne jemi plotësisht transparent.

në 20.000€

400,-€

nga 20.001€

2%

Para-financimi i TVSH-së gjermane, si dhe taksa jonë për blerjen e automjeteve neto, përfshihen në taksën e përmendur tashmë.

Shtetet Anëtare të BE-së: Kompanitë anëtare të BE-së u kërkohet të paguajnë vetëm 1% depozitë të vlerës totale neto të makinës (të rrumbullakosur deri në 100 euro të ardhshme).

Në rast se individë ose kompani private nuk janë anëtare të BE-së, dhe transporti i makinave është i organizuar përmes një kompanie profesionale të transportit, asnjë tarifë nuk ngarkohet.

Nëse transporti është organizuar personalisht nga blerësi i automjetit, depozita duhet të mbulohet në 19% të shumës totale neto të makinës, e cila më pas do të kthehet kur të dorëzoni një dokument eksporti.

Si mund të blej një makinë nga Gjermania si një shtet anëtar i BE-së?

Ju na dërgoni të gjitha detajet që keni rënë dakord me një tregtar gjerman me email (çmimi, makina, gjendje, etj.), Si dhe linkin e reklames nga në mobile.de, autoscout24.de, etj. Ne gjithashtu duhet të kemi detaje të plota për kompaninë tuaj (emrin, adresën dhe numrin e taksave), si dhe një kopje të pasaportës së pronarit.

Si mund të blej një makinë nga Gjermania si një vend jo antar i BE-së?

Ju na dërgoni të gjitha detajet që keni rënë dakord me tregtarin gjerman me email (çmimi, makina, gjendja, etj.), Si dhe linkin e reklames nga mobile.de, autoscout24.de, etj. Ne gjithashtu duhet të kemi detaje të plota për kompaninë tuaj (emrin, adresën dhe numrin e taksave), si dhe një kopje të pasaportës së pronarit.

Pse duhet të paguaj një depozitë?

Për të ofruar shitje të veturave të përjashtuara nga TVSH-ja, ndërmarrjet e BE-së, dhe individë dhe kompani jashtë BE-së, ne kemi një detyrim të provojmë eksportin. Në rast se nuk ka mundësi për të provuar eksportin, atëherë do të duhet të paguajmë 19% TVSH pranë Zyrës Gjermane të Taksave. Për këtë arsye, ne ngarkojmë një depozitë nga klienti derisa të kemi siguruar të gjitha dokumentet e nevojshme së bashku për eksport dhe kthimin e depozitës.

Nga kush e blej makinën?

Ne e blejmë makinën tuaj të dëshiruar nga një tregtar gjerman me 19% TVSH të përfshirë. Dhe pastaj ne jua shesim juve me një çmim neto. Ju bleni makinën nga ATS:

Si bëhet pagesa?

Për blerje të detyrueshme, kërkohet një parapagim prej 10% nga llogaria bankare e biznesit tuaj në llogarinë bankare të biznesit tonë. Para se të merret automjeti, pagesa përfundimtare duhet të bëhet në të njëjtën mënyrë. Sapo marrim pagesa në llogarinë tonë, ne paguajmë TVSH-në 19% të përfshirë në makinë tek tregtari gjerman dhe fillojmë procesin e marjes.

Nga ku mund ta marr makinën?

Pasi makina është paguar plotësisht, ju mund ta mirni makinën tuaj nga tregtari i makinave direkt. Marrja nuk është në adresën e biznesit nga ATS.

A mund të blej produkte të tjerë me çmim neto nga Gjermania përveç veturave?

Po, është e mundur! Në thelb, ne mund të blejmë gjithçka që dëshironi, përfshirë TVSH-në; dhe për të shitur produktin për ju në neto. Ne gjithashtu kemi përvojë në shitjen e pjesëve të makinave, motoçikletave, pajisjeve elektronike dhe sendeve të tjera ushqimore. Kontaktoni me ne, na tregoni dëshirat tuaja dhe ne do t’ju ofrojmë një ofertë.

Ihr Titel

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

FAQ
Këtu do të gjeni përgjigjet e pytjeve më të shpeshta. Mos nguroni të na kontaktoni, në qoftë se keni pytje tjera.
Bleni makinën tuaj tani!

Kontaktoni me ne përmes formularit për aplikim, postës elektronike ose telefonit. Mund të na kontaktoni në anglisht, maqedonisht, bullgarisht, serbisht, kroatisht dhe gjermanisht. Mos harroni të na dërgoni lidhjen(link) nga makina që dëshironi të blini.

Ju lutemi zgjidhni gjuhën tuaj përpara se të plotësoni formularin e aplikimit.

Telefon:

+389(0)78454699

}
Orari i punës

Orari i punës

E hënë – E enjte 09 – 18

E Premte 09-16

Shpresojm për bashkëpunime në të ardhmen!

Na kontaktoni
Zgjidh gjuhën      

Deklarata e pëlqimit për mbrojtjen e të dhënave

12 + 1 =

Open chat
Chat now with our expert